Diyet Yemek Servisi

Kişiye Özel Diyet Yemek Paketi

Zayıflamak isteyen herkes diyet yapmaktadır, diyet aynı zamanda zayıflamak için değil sağlıklı beslenmek için de önem taşımaktadır. Doktorlar tarafından günümüzde şeker ya da tansiyon hastalarına da diyet listeleri önerilmektedir. Obezite hastalığını önlemek, yaşam kalitesini artırmak, sağlıklı ve düzenli beslenmek için diyet gerekmektedir. Diyet deyince birçoğumuzun aklına aç kalacağı bir program gelmektedir. fakat bazı hasta insanlara sadece bazı besin ögelerini tüketmeleri yasak kılınmıştır. Örneğin tansiyon hastası bir kişinin tuzlu besinler tüketmesi sağlığı açısından zararlı olabilir.

Herkesin kilosu, boyu, kan grubu farklılık göstermektedir, bunun için herkese özel diyet programı uygulanmaktadır. Kişilerin kitle endeksleri boylarına ve kilolarına oranları olarak hesaplanmaktadır. Vücudunuzun kitle endeksi sizin için ideal kiloyu vermektedir, boyunuzun kilonuza ortalaması kitle endeksini belirler kitle endeksinde çıkar değer yüksekse kilo vermeniz gerekmektedir.

Bazı kişiler akciğer rahatsızlığına bağlı olarak vücut dengeleri bozulmuştur, buna göre vücutlarında sivilcelenme, yağlanma problemleri baş göstermiştir. Bu kişilere özel diyet programları uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. Uzman doktor gözetimi ile kontrol edilmektedir.

Günümüzde oldukça popüler olan kan grubuna göre hazırlanan diyetler bulunmaktadır. Herkesin kan değerlerine göre diyetler kişiye özel olarak diyetisyenler ve uzman doktorlar tarafından kişilere verilir. Herksin kan grubu farklı olduğu için kan değerlerinin taşıdığı protein, şeker, yağ miktarı farklıdır. Aynı kan grubunu taşıyan insanlar birbirlerine gereken durumlarda kan alışverişi yapabilirler.

Herkesin kilosu ve kemik yapısı değişiklik göstermektedir. Bazılarının kitle endekslerine göre zayıflama oranları değişmektedir. Örneğin sizin 3 kilo vermeniz gerekirken başka bir insanın 15 kilo vermesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak diğer insana daha ağır diyet programları uygulanabilir. Günde genellikle kişiler aynı saatlerde yemek yemeli ve saat akşam 7-8 den sonra yemek yememeye özen göstermelidirler.