Kilo Verme

Baharatlar İle Kilo Verme

Baharatların yemeklerime kattığı lezzetin yanı sıra, zayıflatma etkisinin de olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle daha ince bir bele kavuşmak, göbeğinizi eritmek hayaliniz ise,  belirli baharatları kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. İşte sizlere göbek eritmeye yardımcı baharatların listesi…

Biberiye: Yağ yakıcı özelliği ile biberiye, bölgesel zayıflamaya ve selülitlerden kurtulmaya yardımcıdır.

Zerdeçal: Metabolizmanın hızlanmasına yardımcıdır. Ayrıca kanser önleyici etkileri vardır.

Zencefil: Yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye zemin hazırlar.

Karabiber: Yeni yağ hücresi oluşumunu engelleyen karabiber, aynı zamanda ciddi bir enfeksiyon savaşçısıdır.

Pul Biber: Metabolizmayı hızlandırır. Sindirim sistemini düzenler ve hızlı sindirim sağlar. Ayrıca tokluk hissi verir.

Kırmızı Biber: Vücut ısısını arttırır ve daha fazla kalori yakımına olanak sağlar. Ayrıca midedeki sindirimin süresini uzattığından tokluk hissinin daha da uzun sürmesine neden olur. İdrar söktürücü özelliği ile vücutta ödem oluşmasının önüne geçer. Vücuttaki oksijen miktarını arttırarak metabolizmayı çalışır durumda tutar.

Hardal Tohumu: Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile yağ yakımını desteklemesinin yanı sıra sağlık açısından da oldukça faydalı.

Tarçın: Zayıflamak konusunda ünlülerimizin de oldukça üstüne düştükleri tarçının kendine has diyet biçimleri dahi bulunmakta. Son günlerin gözdesi… Vücuttayağ depolanmasına engel oluyor.

Baharatları yemeklerinize yalnızca birer tutam atarak hem tatlarından hem de özelliklerinden yararlanabileceğiniz gibi, çeşitli yöntemlerle yapılan çayları ile de tüketebilirsiniz. Genelde 3 dakika kadar kaynamış suda bırakılarak ya da direkt su ile kaynatılarak elde edilen baharat çaylarının zayıflama konusundaki etkisi kanıtlanmış durumda. Günde yalnızca 2 fincan çay ile, hızlı bir metabolizmanın sahibi olabilir, yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.