Kilo Verme

Bilimsel Olarak Zayıflama Teknikleri

Zayıflamak ve sağlığına kavuşmak için diyet yapmak isteyen insanlar arasında popüler olan birçok yöntem mevcut. Çaylar, karışımlar birçok metot denenmiş durumda. Oysaki dünya üzerinde bu konuda kanıtlanmış ve olumlu sonuç alınmış birçok bilimsel yöntemler de bulunmakta. Tabi bunun için öncelikle kararlı, istekli ve iradeli olmalısınız.

Bilimsel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?
Bilinen ilk yöntem, su tüketimi üzerine.  Bilindiği üzere, günlük su tüketimini tamamlamamız oldukça önemli.  Bunun yanı sıra, suyun metabolizmayı ve sindirimi hızlandırıcı bir etkisi de mevcut. Uyandığınız zaman kahvaltından önce ılık hatta limonlu bir su içmeniz çok faydalı olacaktır. Bunu tüm öğünlerden önce tekrar edebilirsiniz. Kahvaltıda tüketeceğiniz protein kaynağı yumurta, zayıflamanıza yardımcı olacak başka bir besin. Beyaz ekmek yerine yumurta tercih etmeniz gözle görülür bir farka sağlayacaktır. Kafein tüketiminin azaltılması hem sağlığınız hem de beslenmeniz için çok önemli. Fakat, gün içerisinde içeceğiniz bir kahve her zaman için olumlu sonuçlar verir. Anti-oksidan bir etkiye sahiptir ve metabolizmayı %11’e kadar bir etkiyle hızlandırabilir. Yeşil çay, sağlığa birden çok faydası olan bir bitkisel üründür. Faydalarından biri de zayıflatmak. Hem kafein hem de anti-oksidan etki yaratan “kateçin” adlı bir madde içermekte. Bu sebeple, insan bedeni üzerinde oldukça yararlı bir etkiye sahip. Hindistan cevizi yağı ise bir başka bilimsel mucize. Yemeklerinizin yapımında diğer yağlar yerine bu yağı tercih etmeniz, içinde bulunan MCT özelliği ile kalori yakımını hızlandırmaktadır. Yemeklerinizde tabak boyutu da psikolojik bir etki oluşturmakta öğünlerinizi daha küçük tabaklarda yemeniz, otomatik olarak daha az yemenizi sağlıyor. Bu da psikolojiyle ilişkilendirilmiş bir yöntem olarak işe yaramakta.

Bilimsel Zayıflamada Dikkat Edilmesi Gerekenler
Her insan boy kilo oranına dikkat ederek bir zayıflama yöntemi seçmelidir. Bilimsel olarak kanıtlanmış ve uzmanlar tarafından onaylanmış olması elbette çok önemlidir. Diğer birçok yönteme göre daha sağlıklı ve faydalı olduğu da kesin. Fakat dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmakta. Her insan bünyesi aynı değildir ve bazı maddeler insanlar üzerinde alerjik sorunlara sebep olabilmektedir. Bu sebeple, yöntemin içerisinde bulunan maddeye dikkat etmeli, mümkünse birtakım testlerden sonra başlamalısınız. Doktor tavsiyesi de bu durumda oldukça önemlidir.