Detoks

Çilekli Detoks İçeceği

Detoks diyetleri sırasında vücuttaki toksinleri, vücuttan atabilmek için normalden daha fazla su içmeniz gerekir. Bu bol su içimini hem daha kolay hem de daha sağlıklı hale getirebilmek için meyveli detokslar işe yarayacaktır. Bedeninizi arındıran ve yağ yakmanızı sağlayan detoks içeceklerinden biri de çilekli detoks içeceğidir. Çilekli detoks içeceği yaz aylarında vazgeçilmez içeceğiniz olacak.

Çilek yaşlanmayı önleyici içeriği sayesinde cildinize çok iyi gelecektir. Çilek aynı zamanda kanserojenlerle savaşır. Kivi ise içeriğindeki A ve E vitamini sayesinde bağırsaklarınızdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve vücudunuzu serbest radikallerden temizler. Arıca kan basıncını dengeler, kalp krizini riskini azaltır.

Tarif 1

Çilekli detoks içeceği için malzemeler

2 litre su – 5 adet çilek – 1 adet kivi

Hazırlanışı

Kivi ve çilekleri dilimleyin, suyun içine ilave edin. Buzdolabında 1 saat kadar bekletin ve soğuk tüketin.

Tarif 2

Çilekli – karışık meyve, sebze detoks içeceği için malzemeler

1 bardak dolusu taze çilek – 1 adet muz – 1 adet salatalık – 2 yaprak ıspanak – yarım bardak süt

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri robottan geçirin. Fakat fazla ezilmeden taneli kalacak şekilde hazırlayın. Son olarak sütü ilave edin. Krema kıvamına gelmesi gerekiyor. Sonrasında tüketebilirsiniz.

Tarif 3

Çilekli kolay detoks içeceği malzemeleri

1 litre su – 5 adet çilek – 3 dilim limon – 1 avuç taze nane

Hazırlanışı

Çilekleri ortadan ikiye kesin. Limonu dilimleyin. Nane yapraklarını bütün halinde diğer malzemelerle beraber suya ilave edin.  Akşam hazırlayıp, 1 gece buzdolabında bekletip ertesi gün içebilirsiniz.

Eğer çalışıyorsanız detoks içeceğinizi cam bir şişe içerisine koyup iş yerinize götürebilirsiniz. Gün boyu işyerinde içebilirsiniz. Hamile bayanların içmesinde bir sakınca olmadığı gibi çok da besleyici olacaktır.

Sağlıklı günler.