Detoks

Detoks Diyetinde Sebzeler

Detoks diyetinde tüm sebzeleri kullanabilirsiniz. Yalnız su aranı yüksek ve lifli sebzeleri seçmeniz daha faydalı olacaktır. Ayrıca tüm salata malzemeleri de kullanılmalı. Yeşillikler nane, maydanoz gibi. Ayrıca domates tüketmek de dekostur. Asit önleyici olarak mısırda kullanabilirsiniz.

Detoks diyetinde sebzeler 3 farklı şekilde hazırlanabilir. Sebze çorbası şeklinde, buharda haşlama şeklinde ve çiğ olarak. ( çiğ yenilebilir veya çiğ bir şekilde robottan geçirip krema kıvamında tüketilebilir)

HAVUÇ; Detoks için en önemli yiyecektir. Suyu sıkılabilir. Karaciğeri temizler. Toksinleri atmaya yardımcı olur.

PANCAR: güçlü bir kan hücrelerini besler, karaciğeri temizler.

KEREVİZ: alkali yapar.

KEREVİZ SUYU; uykusuzluk ve gerginliğe iyi gelir. Bedeni rahatlatır.

MAYDANOZ: Böbrekler ve mesane için güçlü bir alkalik yapıcıdır. Maydanoz suyu diğer sular ile karıştırılarak içilebilir. Fazla tüketmekten kaçının.

BUĞDAY ÇİMİ SUYU: en ideal Detoks içeceğidir. Kanı alkali yapar. Kanı temizlemek ve güçlendirmek için taze organik klorofil içerir.

ENGİNAR: Karaciğeri temizler. Toksinleri atar. İçerdiği yararlı bileşiklerle kolesterolü düşürücü etkisi de bulunmaktadır.

LAHANA: Folik asit, beta-karoten ve C vitamini yüksektir. Antioksidan bakımından zengindir. Kansere karşı koruyucudur.
ISPANAK: Göz dostudur. Ayrıca bol miktarda C vitamini, folik asit, beta-karoten ve demir vardır. Çok güçlü bir detoks desteğidir. Serbest radikallerle savaşır, kanserden korur, kemikleri güçlendirir.
SALATALIK: Potasyum ve posa zenginidir. Su birikimini azaltır. Cilt detoksu sağlar.
DOMATES:  Antioksidan etkili likopen ve çinkodan zengindir. Özellikle prostat, mide ve kalın bağırsak kanserlerinden korur, bağışıklığı güçlendirir. Kalp ve damar hastalıklarına olan riski azaltır. Çok güçlü bir detoks sebzesidir.
BROKOLİ: Çiğ Antioksidan vitamin ve mineralleri bol miktarda içerir.

Soğan ve sarımsak da güçlü bir Detoks besinidir.

Kabak, havuç, kereviz, maydanoz, pancar, lahana türü sebzeler ve tüm yeşil yapraklı yiyecekler Detoks sebzeleri arasındadır.

Yeşil Detoks ile toksinleri atar hızlı kilo verirsiniz. Sebze detoksun da dilediğiniz tüm sebze ve yeşillikleri kullanabilirsiniz.