Detoks

Detoks İçeceği

Detoks Nedir? :

Vücutta ve karaciğerde birikmiş toksinlerin metabolizmadan atılma sürecidir.

Faydaları:

Vücuttaki sıvıların asitleşmesini önler. Organlarımızın işlevlerini düzenler. Düzenli uygulandığında toksinler zayıflar ve organlar rahatlar. Vücuttaki tuz yağ şeker oranını dengeleyerek ihtiyaçtan fazlasını atar. Detoks cildi güzelleştirir, zayıflamada yardımcıdır.

Ne Zaman Uygulanır? :

Öncelikle Detoks kadın ve erkek herkes için gereklidir. Uyuşukluk, yorgunluk, depresyon, kaşıntı, ağrılar, ciltte dökülmeler, sinir, stres, baş dönmesi ve dahası gibi sorunları kendinizde görüyorsanız Detoks yapma zamanı gelmiş demektir.

Kaç Gün Detoks Yapılır? :

Detoks beslenme şekli değil, vücudu rahatlatmanın bir yoludur. Düzenli olarak Detoks yapıyorsanız ayda bir gün yapmak size yetecektir. Bu süreyi 2-3 güne uzatabilirsiniz fakat 1 hafta boyunca Detoks yapmak vücuda zarar verebilir.

NANE – LİMON DETOKS İÇECEĞİ

Cam sürahi içerisini az su ile doldurun. İçerisine taze nane yaprakları ve limon dilimleri ilave edin. Buzdolabında bekletin. Soğuk ve buzlu tüketin.

KARPUZ – NANE DETOKS İÇECEĞİ

Cam sürahi içerisini içerisine karpuz dilimlerini ve taze nane yapraklarını doldurun. Buz ilave edin ve buzdolabında bir süre bekletin.

SALATALIK – NANE DETOKS İÇECEĞİ

Cam sürahi içerisini az su ile doldurun. İçerisine salatalık dilimleri ve nane yapraklarını ilave edin.  İçerisine limon ekleyebilirsiniz. Buzdolabında bekletin. Soğuk ve buzlu tüketin.

ÇİLEK- NANE DETOKS İÇECEĞİ

Cam sürahi içerisini az su ile doldurun. İçerisine çilek dilimleri ve nane yapraklarını ilave edin.  İçerisine limon ekleyebilirsiniz. Buzdolabında bekletin. Soğuk ve buzlu tüketin.

GREYFURT – NANE DETOKS İÇECEĞİ

Cam sürahi içerisini az su ile doldurun. İçerisine greyfurt dilimleri ve nane yapraklarını ilave edin.  İçerisine limon ekleyebilirsiniz. Buzdolabında bekletin. Soğuk ve buzlu tüketin.

Sağlıklı günler.