Diyet

Diyet İçin En Uygun Zaman

Yediden yetmişe belki de herkesin hayatında en az bir kez karşı karşıya kaldığı kilo problemleri dirayeti güçlü olanlar için yerini diyete bırakıyor. Diyet yapmak için ise en uygun zaman ve zeminin hazır olması gerekiyor. Uygun zaman ve zemin olmadan yapılan diyetler isteksizliğe ve yarıda bırakmalara sebep olmaktadır. Bir müddet devam eden diyetin yarıda bırakılması hem harcanan efor ve çabanın hem de az da olsa verilmiş kiloların hüsrana uğratılması anlamını taşıyor.

Diyet yapmak için en uygun mevsim şüphesiz “bahar” mevsimi. Bahar mevsimi hem güneşli havaların, birlikte yapılabilecek spor faaliyetlerinin planlama zamanı olması açısından hem de taze yeni meyve sebze ürünlerinin boy göstermeye başlaması açısından harika bir mevsim. Bu mevsimde diyete başlamak ise insan vücudu açısından son derece uygun bir zaman.

Vücutta bulunan hipofiz bezi, endorfin hormonu salgılayarak mutlu olmayı sağlayan temel sebeplerdendir. Bahar ayları ise kişisel projeler, planlar, faaliyetler, alışverişler kapsamında bireyleri mutlu eden en uygun an. Dolayısıyla bahar mevsiminde mutluluk hormonları daha fazla salgılanır. Tabiki bu hormonun salgılanması mevcut psikolojik ve çevresel faktörlere bağlı olarak size göre salgılanır. Tabiri caizse diyet yapmak için rahat bir kafaya sahip olmak önem arz ediyor.

Bahar mevsiminde doğa bir başka. Yürüyüş planları, gezi planları, spor faaliyetleri, vücut geliştirme salonuna gidişler genellikle bu ayda yoğunluk kazanır. Hareket hareket hareket. Bahar mevsimi doğasıyla, insanıyla hareketi temsil ediyor. Yaz ayında diyet yapmak tatil modu nedeniyle zordur. Dolayısıyla bahar ayında diyet yaparak, taze sebze meyveler ile diyetinizi besleyerek kilo vermek daha cazip.

Diyet yapmak için en uygun zamanı kollayanlar bahar ile birlikte harekete geçti bile. Şimdi yemek listelerini diyete göre ayarlamanın vakti.