Diyet

Diyet Yapanlara Öneriler

Diyete yeni başlayacaklar için en doğru yol, öncelikle bir uzmana danışmaktır. Diyetisyen yardımı ile kişinin metabolizma hızı belirlenip, buna uygun bir diyet programı çıkarılabilir. Uzman eşliğinde belirlenen diyet programına, yine uzman yönlendirmesi ile egzersiz programı da eklenecektir. Bu sayede gözlem altında sağlıklı bir kilo verme süreci yaşanabilir.

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet yapılırken, hiçbir öğün atlanmamalıdır. 3 ana öğünde mutlaka dengeli bir beslenme sağlanmalıdır. Buna ek olarak ara öğünler de belirlenmelidir. Gün içerisinde 3 veya 4 ara öğün belirlenebilir. Ana öğünlerde, vücudun ihtiyacı olan temel gıdalar alınmalıdır. Ara öğünlerde ise tokluğu hedefleyen ve kalorisi düşük gıdalar tercih edilmelidir. Gece acıkmalarını sorun olarak yaşayanlar için ara öğünlerden bir tanesi, akşam yemeği sonrasına taşınabilir. Ara öğünlerde, yoğurt, keten tohumu katılmış olan yoğurt, meyve, salata ve detoks içecekleri tüketilebilir. Uyku düzenine dikkat edilmeli ve gece uykusu mutlaka alınmalıdır. Diyete ek olarak uygun bir egzersiz programı belirlenmelidir. Vücuttaki yağları hızlı yakmayı sağlayacak olan kardiyo egzersizleri düzenli olarak yapılmalıdır. Hareketli bi ryaşam tarzı benimsenmeli ve hareket fırsatı değerlendirilmelidir. Diğer yandan günlük su tüketimine azami ölçüde önem verilmeli ve her gün en az 3 litre su tüketilmelidir. Tüketilen içme suyunun kalitesi de son derece önemlidir. En az 8 PH değerinde içme suları tercih edilmelidir.

Diyet Yaparken Detoks Gıdalardan Destek Almak

Diyete ek olarak bazı destek kürler uygulanabilir. Bunların başında detoks kürleri gelmektedir. Doğru detoks kürleri ile diyet sürecine güçlü bir destek sağlanabilir. Detoks çorbaları diyet öğünlerine dahil edilebilir. Yine detoks tarifleri ile hazırlanan içecekler gün içerisinde tüketilebilir. Yeşil çay ve mate çayı karıştırılarak, çeşitli sebze ve meyvelerle tatlandırılabilir. Detoks uygulamaları, vücuttaki toksinlerin atılmasını attırır ve hızlandırır. Detoks gıdaları tüketilerek, normalde atılan toksin miktarı ciddi oranda attırılır. Bu sayede metabolizmanın hızlanması sağlanacak ve yağ yakımı da hızlanacaktır. Egzersizlerle desteklendiğinde, diyet ve detoks ikilisi kısa sürede mükemmel sonuç sağlayacaktır. Bir sağlık sorunu bulunmadığı takdirde kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak mümkündür.