Kilo Verme

Diyet Yemekleri Sağlıklı Zayıflama Sağlıyor Mu ?

Diyet Yemekleri Sağlıklı Zayıflama Sağlıyor Mu?

Diyet yapmak kurallarına göre uygulandığı zaman sağlık için faydalı durumuna gelir. Aksi takdirde sağlık koşulları ağır ve bilinçsiz diyetlerle bozulur. Zayıflama ve kilo verme amaçlı birçok diyet listeleri mevcuttur. 3 günde şu kadar kilo verdiren listeler gibi gibi değişen diyet listeleri vücuttan gerekli suyu, minerali yok eden, vücudu ihtiyacı olan yağı bile eksilten diyetlerdir. Özellikle genç kızlarda sıfır beden olma yarışı ile birlikte başlayan bilinçsiz diyetler zaman zaman ölümlere bile yol açmaktadır. Her insanın boyuna, kilosuna,vücut kitle endeksine bağlı olarak değişen günlük alması gereken kalori miktarı vardır. Bu miktarın fazlası zaten bünyeye kilo olarak döner. İşte bilinçlilik hakim olduğunda bu fazladan alınmaması gereken kaloriden uzak durmak sağlıklı olanıdır. Unutulmamalıdır ki, yanlış diyet metabolizmada aksaklıkların en önemli düşmanı. Koşuşturma halinde olan insanlar genelde günün ilk ve en önemli gıdası olan kahvaltıyı hep es geçer. Öğle saatlerinde öyle çok acıkılır ki, fastfood a adeta saldırılır. Akşam yemekleri de hazır gıdalar üzerinde yoğunlaşınca bilinçsiz tüketim örneği yaşanmış olur. Ve bu da dengesiz beslenme=aşırı kilo alımı olarak betimlenir.

Fazla kilo her zaman zararlıdır. Obezite, tansiyona, şeker hastalığına sebebiyet verir. Çok genç yaşlarda başlayan bu önemli rahatsızlıklardan kilo vererek kurtulabileceklerdir. Her diyet her bünyeye uygun değildir. Bir bünye için uygun görünen diyet diğer bir kişide ağır gelip vitamin ve besin eksikliğine, dolaşım bozukluklarına, kalp ritim bozukluklarına kadar sorun yaratabilir.

Diyet yapmak kişiye kilo verdirmenin dışında; kendini enerjik hissetmesini, sağlık sorunları yaşama riskini, kanser, ruh sağlığı hastalıklarından koruması dahilinde yararlıdır. Diyetle vücut sağlıklı gıdalardan oluşan yiyecekler aldığından vitaminleri mineralleri hücreler ihtiyaç duyduklarında alırlar böylelikle vücut düzgün çalışır. Sağlıklı beslenmek vücudun şeker dengesinde de etkili olduğundan ani tetiklenmeler yaşanmaz. Sağlıklı bir diyette yer alan sebze ve meyveler sayesinde kalp krizi, felç gibi hastalıklardan da korunmuş olur. İşlenmiş gıdalar her zaman için kanser riskini tetikleyen bir faktördür. Vücudun sağlıklı yağı olan Omega 3 eksikliği ruh sağlığında bozulmalara sebebiyet verir. Eğer sağlıklı bir diyet yapılıyorsa bu yağ vücutta yerini korur ve dolayısıyla kişi diyetini yaparken vücudun gereksinimlerinden eksik kalmamış olur.

Diyet yemekleri her zaman için sağlıklı zayıflamada etkili bir yöntemdir. Özellikle son dönemlerde hayli tercih edilen diyet yemek servisi şeklinde beslenip kilo vermeye çalışanlar fazlalaşmıştır. Bu yöntem genelde çalışanlar arasında kullanılan bir durum olmakla beraber evde olan bir ev kadını için bile kurtarıcıdır. www.hafifol.com sitesinde kişiye özel diyet yemek paketleri kan testi sonuçlarından sonra en uygun paketin seçimi sonrası diyet yemek servisi adı altında her gün sabah 7.30-9.30 arası adrese gönderilir. Bunun dışında yaşam koçluğu hizmeti, günlük kilo takibi ve psikolojik destekte sunulmaktadır. Diyet yemek servisi 3 ana 2 ara öğün ile hazırlanmış paketlerden oluşur ve günlük ihtiyacı fazlası ile karşılayarak sizi hafifletir.