Kilo Verme

Diyetle Birlikte Bir Saat Yürüyüş

Günümüzde birçok insan diyet yapmanın, zayıflamanın zor olduğunu düşünür. Aslında sağlıklı beslenip günde bir saat yürüyüş yaparak kilo vermek mümkündür. Birçok insan spor yapmayı yorucu bulurlar, diyet yapmayı ise zahmetli buldukları için zayıflama programlarına ve diyet programlarına uymak istemezler. Olay göründüğünden de basittir.

İnsanlar bölgesel yağlarından, bölgesel kilolardan kurtulmak için sadece dengeli beslenmeye özen göstermeli ve biraz hareket etmeleri gerekmektedir. Zayıflamak için çok ağır sporlar yapmanıza gerek yoktur. Spor salonu üyeliğine bir gerek yoktur, mahallenize en yakın parkta koşu yollarında birkaç tur yürüyüş yaptıktan sonra bir saat yürüyüş limiti zaten dolmuş olacaktır.

Diyet yapmak için ise kimse sizden ağır bir diyet yapmanızı istemez, ağır diyetleri hiçbir diyetisyen önermez, önemli olan az yiyerek sağlıklı, doğal besinler tüketmektir. Eğer günde bir tam ekmek yiyen bir insan aniden ekmeği keserse vücudunda halsizlik, uykusuzluk şikayetleri oluşabilir. Günde bir tam ekmek yiyen insan yediği ekmek miktarını yarım miktara belli bir süre sonra çeyrek ekmek miktarına indirebilir. Böylelikle kolay bir sistem oturtabilir. Sürekli çikolata tüketme isteği oluşuyorsa içinizde onun yerine yeşil çay, sıcak veya ılık limonlu su tüketebilirsiniz böylelikle çikolata yeme isteğiniz birazcık bastırılmış olacaktır.

Düzenli beslenmek kilo vermek için oldukça önemlidir aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için de düzenli beslenmek gerekir. Yürüyüş de sağlıklı beslenmeye eklenirse oldukça sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Dengeli beslenerek yavaş yavaş kilo verilebilir, kilo verdikten sonra da aynı özeni göstermek gerekir, aksi takdirde verilen kilolar daha hızlı ve daha çok şekilde geri alınabilir. Bunun için yavaş yavaş kilo vermek ve verdiğiniz kiloları geri almamak için düzenli olarak beslenmek gerekir. Yavaş bir şekilde verilen kilolar kalıcılığını daha çok korumaktadır.