Detoks

Elmalı Detoks İçeceği

ELMALI DETOKS İÇECEĞİ

Detoks diyeti sırasında yağ yakma işini hızlandırmak ve bir yandan toksinlerin atılmasına destek olmak amaçlı çok işe yarayacak bir tariftir. Elmalı detoks içeceği sayesinde, detoks diyetinizi daha lezzetli hale getirmiş olursunuz. Elmalı detoks içeceği, hep aynı yeşil sebzeleri yemekten bıktığınızda ara öğünlerde keyfinizi yerine getirecektir.

Elma içeriğindeki lif sayesinde mide ve bağırsak sisteminizin düzgün çalışmasını sağlar. Ayrıca antioksidan etkisiyle direncinizi yükseltecektir. Ayrıca içeriğinde A ve C vitamini, kalsiyum ve demir bulunmaktadır.

Elmalı detoks içeceği için malzemeler

1 lt elma suyu – taze nane – 100 ml limon suyu – 1 limon – buz

Hazırlanışı

Elmaları katı meyve suyu sıkacağında 1 lt elde edecek miktarda sıkın. Arkasından limonları aynı şekilde sıkın. Cam bir sürahi içine elma ve limon suyunu boşatın ve içerisine limon dilimleri atın. Nane yapraklarını da ilave ettikten sonra buz parçalarını ekleyin.

İçeceğiniz hazırdır. Detoks içeceğiniz soğuk için. İçeceğiniz zaman hazırlayın ve asla bekletmeyin.

Başka aromalarla tatlandırılmış bir elmalı detoks tarifi daha!

Malzemeler

2 yemek kaşığı elma sirkesi – 2 adet elma – 2 yemek kaşığı limon suyu – 2 adet tarçın çubuğu -2 litre su

Hazırlanışı

Cam sürahi içerisine su, limon suyu, sirke ve tarçın çubuklarını koyun. Elmaları ince dilimleyin ve karışımın içerisine ilave edin. Elmalı detoks içeceğinizi 1 saat kadar buzdolabında bekletin ve soğuk tüketin.

Damak tadınıza uygunsa, sirke müthiş bir yağ yakıcı olduğu için tüm meyveli detoks içeceklerinize ilave etmenizde fayda var.

Yapılışı oldukça kolay olan elmalı detoks içeceğini, detoks diyetlerinizde kolayca hazırlayıp, zevkle tüketeceksiniz.

Sağlıklı günler.