Genel

En iyi zayıflama çayları

En İyi 5 Zayıflama Çayı

Her ne kadar elimizden geldiğince yememize dikkat ettiğimizi söylesek de, yine de, yoğun iş temposu ya da hayat mücadelesi içerisinde boğazımızı kısmada biraz tolerans gösteriyoruz. Bu yüzden diyet yanında yardımcı olarak bazı takviyelere ihtiyaç duyuyoruz. İşte bu anda da imdadımıza zayıflama çayları yetişiyor.

“İyi ama bahsi geçen her çay, gerçekten işe yarar mı, yoksa sadece aktarların ve diyetisyenlerin aralarında kurdukları bir koalisyonun ürünü mü?” diye düşündüğünüzde tüm bu anlam karmaşasına son vermek için sizlere En iyi 5 Zayıflama Çayı nelerdir söyleyeceğiz.

1)Yeşil Çay

Hemen herkesin önerdiği  “Biri zayıflamak mı dedi, o zaman günde 2 bardak yeşil çay!” cümlesi doğrudur. Yeşil çay hem sindiriminizi hızlandırıyor hem de içinde bulunan kafein ve EpikateşinGallat adlı madde sayesinde kilo yakımını kolaylaştırıyor. Kolesterolü de düzenleyen bu çay bir sürü maharetiyle ilk sıraya taht kuruyor.

hafifol beyaz çay
2) Beyaz Çay

Bu çay, yeşil çayın tahtını elinden almak için son sürat koşturanlardan. Tabi fiyat olarak daha tuzlu ancak tadı pek bir güzel, pek bir şirin… Beyaz çay içindeki polifenoller sayesinde kilo almanızı bir ölçüde durduruyor ve içerisinde bulunan kafein sayesinde yağ yakımını hızlandırıp zayıflamanızı sağlıyor.

hafifol-cubuk-kabuk-tarcin
3)Tarçın Çayı

Tarçın sevenler için bu çay biçilmiş kaftan. Sıcak su içerisine atılmış kabuklu tarçın ve yanına biraz dilimlenmiş limon, size sadece kilo verdirmekle kalmıyor aynı zamanda bulabileceğiniz en ucuz sauna hizmetini sunuyor. Çünkü tarçın içinde bulundurduğu madde sayesinde vücut sıcaklığınızı arttırıyor ve terleme yoluyla kilo kaybetmenizi sağlıyor. Aynı zamanda kan şekerini de dengeleyip iştah da kapatıyor. Ama tarçın sevmiyorsanız sauna fiyatlarına şimdiden bir bakın derim.

mate cayi
4) Mate Çayı

İçinde bulunan uyarıcı maddeler sayesinde Mate çayı hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem sindirime yardımcı oluyor hem idrar söküyor hem de metabolizmayı hızlandırıyor böylece 4/4 lük kilo vermenizi sağlıyor. Ama sakın “4/4’lük çayı buldum diğerlerini boş ver” demeyin çünkü bu çayı diğer çayların yanında alternatif olarak kullanmak daha doğru… Her şeyin fazlasının zararlı olduğunu bildiğimiz gibi bu çayın da fazlası zararlı.

maydonoz cayi
5)Maydanoz Çayı

Maydanoz çayından beklentiniz diğerleri gibi olmasın sakın ancak bu çay, aslında bizim en büyük yalanımızı ortadan kaldırıyor. “Ne kilosu ya, bunlar ödem, ödem!” diyoruz ya, işte bu çay o ödemleri bir atıyor pir atıyor. Ayrıca vücudunuzdaki toksinleri de bir güzel aradan çıkartıveriyor. Tabi vücuttaki ödemi attıktan sonra hala kilonuz varsa “Ne kilosu ya bunlar ödem” demeye de devam edebilirsiniz. Sonuçta Maydanoz çayı içtiğinizi görenler yalan söylemediğinizi anlayacaktır.

En İyi 5 Zayıflama Çayı önerimiz sizlere bunlardır. Siz yine de “Bir bardak çayım, kilosuz yaşım” demeyin ve yanında diyete de devam edin çünkü 1.5 porsiyon yanında, değil 1 bardak yeşil çay, 1000 bardak yeşil çay da fayda etmez.