Kilo Verme

Hızlı Kilo Vermesi için Yapılması Gerekenler

Kilo sorunu yaşayan kişiler için diyet ve egzersiz bir noktada kaçınılmaz bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kilo sorunu, çözülmesi sabır ve emek isteyen bir sorundur. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için sabırla doğru adımlar uygulanmalı ve yılmadan hazırlanan programa uyulmalıdır. Aşırı hızlı bir sürede kilo verme isteği tamamen bir hayaldir. Bunu sağlıklı bir şekilde sağlayacak bir yol bulunmamaktadır.

Kilo Vermek İçin Kolaya Kaçılmamalı

Kilo sorunu yaşayanlar, en hızlı şekilde bu sorundan kurtulmak istiyorlar. Ancak günümüzde, hızlı kilo vermenin sağlıklı bir yolu yoktur. En hızlı ve sağlıklı yöntemler için bile sabır mutlaka gereklidir. Sağlıklı bir şekilde kilo veren kişiler, kilolarının yüzde 10’luk kısmını ortalama 6 ile 8 ay arasında verirler. Sağlıklı bir yolla en hızlı süreç bu olacaktır. Daha hızlı sonuçlar almak adına sağlıksız ve tek yönlü diyet uygulamalarına yönelmek yanlıştır. Bazı aşırı marjinal diyetler, ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Yine hızlı kilo verdirme vaadinde bulunan bazı ürünler piyasada satılmaktadır. Her türlü güvenceyi sözde vererek satışa sunulan bu ürünlerin bir çoğunun skandallara yol açtığı görülmektedir. Ölümler ve ciddi sağlık sorunları yaşayanlar defalarca gündeme gelmiştir. Bu nedenle, özellikle internet üzerinde satılan kilo verme ürünlerinden kaçınmak çok önemlidir. Sağlıklı kilo vermenin tek yolu diyet ve egzersizdir. Sağlığı tehdit edecek derecede obezite sorunu yaşayanlar, bu yönde uygulanan mide ameliyatlarına doktor onayı ile başvurabilirler.

Kilo Verme Sürecini Hızlandıran Egzersizler

Diyet uygulamaları tek başına çok yeterli olmamaktadır. Diyete ek olarak egzersiz programı çıkarılmalı ve düzenli biçimde uygulanmalıdır. Bu egzersiz programının uzmanlar tarafından uygulanması daha sağlıklı olacaktır. Diyete uyumlu bir program olması önemlidir. Alınan kalori miktarını karşılayacak bir egzersiz programı çıkarılması şarttır. Diyetin ilk haftalarında kardiyo egzersizlerine ağırlık verilmelidir. Düzenli yürüyüş, koşu ve bisiklet sürme ilk olarak tercih edilecek olan egzersizlerdir. Bu egzersizler metabolizmayı hızlandırarak ve kalbi çalıştırarak, yağ yakımını, dolayısıyla kilo veriş sürecini hızlandıracaktır. Diyetin ilerleyen haftalarında, tercihe göre, kardiyo egzersizlerine kasları çalıştıran egzersizler eklenebilir.