Kilo Verme

Kilo Verdiren Mucize 5-10 Yiyecek

Diyet süresince, diyete ek olarak uygulanacak olan egzersizlerden ve bazı kilo verdiren gıdaların tüketilmesinden maksimum fayda sağlanabilir. Bunun için yağ yakımına destek olan yiyecekler bilinmeli ve doğru şekilde tüketilmelidir.

En Güçlü Yağ Yakımını Sağlayan Besinler

Diyet yaparken, maksimum yağ yakımı sağlayan bazı besinlere ağırlık vermekte fayda vardır. Tarçın, uygun gıdalara katılarak tüketilmelidir. İnsülin direncine olumlu etkisi olduğu gibi kan şekerini düzenleyici etki de yapmaktadır. Keten tohumu da yağ yakımını aktifleştiren bir gıdadır. Mutlaka taze olarak tüketilmeli ve çekildikten sonra en fazla 10 gün içinde tüketilmelidir. Yoğurdun içine günlük maksimum 1 tatlı kaşığı katılarak yenilebilir. Hindistan cevizi yağı; bedenin depolamaktansa enerji oluşturmada kullanmayı seçtiği bir yağ türünü içerir. Bel ve göbek kısmında yer alan yağların yakımında çok etkilidir. Ancak hidrojenize türü kullanılmamalıve günlük olarak 2 yemek kaşığından daha fazla alınmamalıdır. Zencefil de diyet sırasında hem baharat olarak hem de yeşil çay ve tarçınla birleştirilerek kullanıldığında yağ yakımını hızlandırıcı etki gösterecektir. Yeşilçay gün içerisinde sıklıkla tüketilmelidir. Kahve ise 1 fincan olarak erken saatlerde tüketilebilir. Katkı içeren kahveler tüketilmemeli ve şekersiz sade kahvenin yağ yakıcı özelliğinden yararlanılmalıdır. Elma sirkesi de salatada kullanılabilir. Sindirimi ciddi oranda olumlu etkiler ve yağ yakımını hızlandırır. Çiğ biçimde satılan badem ve yine çiğ biçimde satılan fındık da ara öğün olarak tüketilebilir.

Kilo Vermede Etkili Besinler

Yağsız süt ürünleri gün içerisinde mutlaka tüketilmelidir. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin yanında kalsiyum ihtiyacına cevap verir. Karın bölgesinde bulunan yağların yakılmasında aktif rol oynayan besinlerden bir tanesi de limondur. Salatalarda ve detoks içeceklerinde sıklıkla kullanılmalıdır. Ayrıca sabah uyanır uyanmaz limon suyu içilirse, karın bölgesindeki yağlara doğrudan etki edecektir. Yağ yakma özelliği olan meyvelere diyette ağırlıklı olarak önem verilmelidir. Yağ yakan meyvelerin başında; elma, ananas, kivi, nar, avakado, greyfurt ve kırmızı meyveler gelmektedir. Lifli gıdalarla güne başlamak iyi bir başlangıç olacaktır. Ana öğünlerde besleyiciliğe önem verilmeli, ara öğünlerde ise tokluk hissi hedeflenmelidir.