Kilo Verme

Kilo Verilirken Yapılan Hatalar

Kilo vermeye çalışırken yapılan yatalar

Günümüz de kilo problemi olan ve bu problemle yaşam zorunda olan insan sayısı oldukça fazladır ve bu sayı artmaya devam etmektedir. Haftalarca yapılan diyet programları, işten vakit buldukça veya evde yapılmaya çalışılan egzersiz programları ile sürekli zayıf kalmak anlamında bir uğraşı içinde olsak da Başlangıçta iyi giden diyet programları bir anda hüsrana uğrayıp bizi mutsuz edebilir. Diyet yemek servisi bizi bu uğraştan kurtararak sağlıklı kilo vermemiz veya mevcut kilomuzu korumamıza yardımcı olmaktadır.

Kimisi iş hayatı, kimisi öğrencilik ile uğraşırken sağlıklı beslenmeyi çoğu zaman ikinci plana atmaktadırlar. Saatlerce çalıştıktan sonra sağlıklı besleme anlamında bir enerjimiz kalmadığı için çoğu zaman sağlıksız atıştırmalık ile günü kurtarmaya çalışırız. Bu durum günlerce ve aylarca devam eder ve bu şekilde hiçbir yol alınmaz. Eskisinden daha fazla kilo alan veya mide rahatsızlığı çeken birçok kişi bu şekilde beslendiği için mutsuz olmaktadır. Diyet yemek servisi hem zaman kaybını ortadan kaldırır hem de sizi sağlıklı bir beslenme programına alıştıracaktır. Diyetisyenlerin ortak görüşleri, düzenli beslenme ve sağlıklı beslenme yönündedir. Çünkü insan vücudu her besini gerektiği kadar almak zorundadır. Sürekli et yemek veya sürekli sağlıklı olayım diye yeşil salatalar tüketmek yeterli değildir. Vücudumuz her besini ölçüsünde alacak şekilde yaratılmıştır. Bakliyat, meyve, yeşillik, süt ürünleri hemen her besin bizim için çok önemli bir değere sahiptir. Çoğumuz kilo verirken sürekli yeşillik yiyerek sağlıklı kalacağımızı düşünmemiz en sık yapılan hatalardandır. Bunun yanında televizyon programları veya internet üzerinden işin ehli olmayan sadece ticari amaçlı kaynaklardan aldığımız yanlış bilgilerde en sık yapılan hatalardandır.

Bir kişi gerçekten kilo vermek veya sağlıklı kalmak istiyor ise bunu bu alanda eğitim almış uzman kişilere danışması gerekmektedir. Yanlış kullanılan zayıflama ilaçları yüzünden hayatı kaybeden insanların sayısı hiç de sandığımız kadar az değildir. Çünkü vücut birden kabul edemeyeceği ağır kimyasal ilaç ile yorgun düşer ve organlar işlevini göremez. Bu nedenle son derece dikkatli hareket etmeliyiz. Diyet yemek servisi bizi bunca sıkıntıdan kurtaracak ve sağlıklı kalmanın yollarını göstermiş olacaktır. Sağlıklı bir birey her anlamda kendini geliştiren ve her duyduğuna itibar etmeyen, sorgulayan bir yapıdadır. Hayatını tehlikeye atacak kadar basit işlere kalkışmamalıdır.