Kilo Verme

Kilo Vermek için Spor

Kilo vermeye karar verildikten sonra, mutlaka kişinin kendisine uygun bir diyet programı belirlemesi gereklidir. Belirlenen diyet programına harfiyen uymak şarttır. Buna ek olarak egzersizin kilo kaybetmek için büyük önemi vardır. Egzersiz olmadan sağlıklı kilo vermek ve hızla kilo kaybı mümkün olmamaktadır.

Kilo Vermek İçin Düzenli Spor

Rejim programı kişinin hayatını büyük ölçüde değiştirecektir. Sağlıklı beslenmeye geçiş başta zorlayıcı olsa da kısa süre içerisinde yararları çok bariz hissedilecektir. Yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırmak için mutlaka egzersiz programı da uygulanmalıdır. Bunun için bir spor salonuna kayıt olmak en profesyonel çözüm olacaktır. İstekler ve uygulanan diyetle paralel olarak profesyoneller tarafından bir egzersiz programı böylece çıkartılabilir. Spor salonunun bir artısı da, uygulanan egzersizlerin profesyonel bir öğretmen eşliğinde yapılmasıdır. Bu sayede sakatlıkların ve bedeni zorlamanın önüne geçilebilir. İmkan varsa havuzu olan bir spor salonu tercih edilmelidir. Yüzme en etkili kilo verdiren sporlardan bir tanesidir.

Kilo Vermek İçin Sporu Hayat Tarzı Haline Getirmek

Kilo verme süreci içerisinde, rejime ek olarak düzenli biçimde uygulanan egzersizler temelde yeterlidir. Ancak kilo verme sürecini hızlandırmak için sporun yaşam biçimi haline getirilmesi şarttır. Bunun için durgun bir hayat tarzından hareketli bir hayat tarzına geçiş yapılmalıdır. Yürüyüş bu hareketli hayat tarzının temelini oluşturur. Gidilebilen her mesafeye yürüyerek gitmek çok yararlı olacaktır. Tempolu yürüyüşler en az haftada 4 gün olmak üzere atlanmadan yapılmalıdır. Ayrıca imkan ve mekan varsa tempolu koşu da tercih edilebilir. Mekan yoksa koşu bandı kullanılabilir. Bisiklet sürmek de yine ciddi şekilde yağ yakımını sağlayan bir kardiyo egzersizidir. Bisiklet sürülecek mekan yoksa, kondisyon bisikleti tercih edilebilir. Asansör kullanımı tamamen terk edilmeli ve merdivenler kullanılmalıdır. Mümkün olduğunca aktif bir hayat sürmeye gayret edilmelidir. Bu sayede yakılan kalori miktarı da artacaktır. Düzenli egzersizler, hareketli bir yaşam tarzı ile birleştirildiğinde sonuçları şaşırtıcı olacaktır. Spor yaparken, her şeye rağmen yağlı gıdalardan kaçınılmalıdır. Spor yapılırken bol su kaybı olacağından, su tüketimi maksimuma çıkarılmalıdır.