Kilo Verme

Kilo Vermek için

Günümüzde kilo ve obezite en çok karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bunun için birçok tavsiye, ilaç ve kür üretilmektedir. İnsanlar bunu daha çok ticarete döküp zayıflama ilaçları, zayıflama içecekleri üretiyorlar, aslında bu ilaçlar zayıflamaktan ziyade daha çok sağlığımızla oynuyor, ve daha kötü sağlık problemlerine yol açıyor. Bu ilaçlardan kullanmak yerine dengeli beslenmeye özen göstermeliyiz.

Kilo vermek için mutlaka yüksek kalorili yiyeceklerden, yağlı ve şekerli besinlerden uzak durmalıyız. Çikolata, şekerleme, patlamış mısır, cips gibi yiyecekler daha çok kilo almamıza ve vücudumuzda yağ birikmesine sebep olacaktır. Bunlar yerine daha doğal olan kuru yiyecekler ve kuru yemişler tercih etmeliyiz. Badem, ceviz, fıstık gibi yiyecekler yağlı olmasına rağmen cips, çikolata gibi yiyeceklerden daha sağlıklıdır.

Sağlıklı beslenmenin yanında yiyecek miktarını azaltmak gerekir. Ne kadar sağlıklı beslensek bile daha çok yemek, yemek yine aynı şekilde kilo almamıza sebep olur. Kilo vermek için yağı ve şekeri en azından birkaç ay için hayatımızdan çıkarmalıyız. Birkaç ay hiç yağ kullanmadan yemek yaparsanız ve yemekleri fazla yememek suretiyle tüketirseniz inceldiğinizi, vücudunuzdaki bölgesel yağlardan kurtulduğunuzu fark edersiniz.

Günümüzde kilo verme ilaçlarının yanı sıra birçok sahte yağ yakmaya yarayan içecek üretilmiştir. Örneğin yeşil kahve gibi içekler satılmaktadır. Bunlar tamamen ticaret amacıyla üretilmiş ürünlerdir. Normal Türk kahvesini şekersiz bir şekilde pişirip içtiğinizde de zayıflattığı söylenmektedir. Türk kahvesini günlük bir fincan şekersiz olarak tüketebilirsiniz fakat zayıflattığına dair kesin bir bilgi yoktur. Sabah kalktığınızda yeşil çaya bir yarım limon katarak kahvaltıdan önce içerseniz yediğiniz yemeklerin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur. Kahvaltıda yağlı peynir yerine lor peyniri ve haşlanmış yumurta tercih etmelisiniz.