Sağlıklı Beslenme

Kış Aylarında Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Vücudumuzun sağlığı bizim için her mevsim önemlidir. Yaz aylarında; sadece bol su içmek ya da güneşten ve aşırı sıcaktan korunmak sağlığımız için yeterliyken soğuk kış mevsiminde birçok şeye dikkat etmeliyiz. Bağışıklık sistemimizin daha fazla düştüğü kış mevsiminde özellikle; yaşlılar, hastalar ve çocuklar her konuda çok daha dikkatli davranmalıdırlar.

Kış Mevsimi ve C Vitamini

Kış mevsimi; güneş ışınlarını daha az gördüğümüz, soğuk ve uzun geceler geçirdiğimiz, dışarıda daha az spor yapabildiğimiz ve vücudumuzun virüslerle daha çok savaştığı bir mevsim. Diğer mevsimlere göre çok daha fazla vitamin, mineral ve sağlık beslenme ihtiyacımızın olduğu kış mevsimi aynı zamanda; meyve ve sebzeleriyle bize sağlığımızı koruma açısından oldukça yardımcı… Kışın belki de en ihtiyaç duyduğumuz şey C vitamini. Hem daha güçlü bir bağışıklık sistemi için hem de nezle, grip gibi kış hastalıklarından korunmak için her yaştan insanın kış diyeti ve beslenmesinde mutlaka C vitamini olmalıdır. Tüm kış meyvelerinde olan C vitamini özellikle; portakal, mandalina, elma, limon, muz, muşmula, armut ve ayvada yüksek miktarda bulunmaktadır. Gün içerisinde ki öğünlerde bu meyveleri düzenli bir şekilde tüketmek kişiye hem enerji verecek hem de onu hastalıklardan korumuş olacaktır.

Diyet Yemek Servisi

Günümüzde insanların yaşadığı en büyük problem; yoğun iş, okul, hayat temposu içerisinde sağlıklı beslenememek ve vücut için gerekli vitamin ve mineralleri alamamakta. Genelde birçok insan bu yoğunlukta çabucak karnını doyurmak için ucuz, sağlıksız, aşırı kalorili ve yağlı gıdalarla besleniyor. Çünkü sağlıklı bir beslenme için ne zamanları ne de imkanları olmamaktadır. Ama artık; bu yoğun ve tempolu hayat içerisinde bile tüm insanların sağlıklı besinlerle beslenebilecekleri; diyet yemek servisi hizmetleri bulunuyor. Sağlıklı bir şekilde beslenmek isteyen hemen herkesin bu isteğine hızlı ve kolayca ulaşabileceği; diyet yemek servisi kişiye istediği günlük kalori miktarınca yemek ulaştırılıyor. Kilo problemi olan veya sağlıklı besinler yemek isteyen hemen herkesin tercih ettiği diyet yemek servisi ayrıca mevsimsel sebze ve meyve içerikli menülerle kişiye hem enerji sağlamakta hem de onu hastalıklardan korumaktadır.