Detoks

Kolay Detoks İçecekleri

Detoks içecekleri vücudunuzdaki biriken toksinleri kolayca atmanıza yardımcı olur. İçeriğindeki meyve ve sebzeler sayesinde toksinleri atmakla kalmayacak, hem vitamin almış olacaksınız hem sağlıklı beslenip vücut direncinizi yükseltmiş olacaksınız. Detoks diyetlerinizde sıkıldığınız anlarda imdadınıza yetişecek lezzetli detoks içeceklerinden kendinize seçerek taze tüketmeniz bu süreçte işinize yarayabilir. Detoks içecekleri yağ yakımına da destek olacaktır. Kolay detoks içecekleri ile sıkıcı ve hiç de lezzetli olmayan diyet sürecinde ara öğünlerde kendinizi motive edebilirsiniz.

Kolay hazırlayabileceğiniz detoks içecekleri tarifi

Salatalık – limon nane detoks içeceği

300 ml su içerisine ince dilimlenmiş salatalık ve limonları ilave edin. Son olarak nane yapraklarını da ekleyip buzdolabında soğumaya bırakın ve aynı gün tüketin.

Frambuaz – elma – salatalık detoks içeceği

1 sürahi su içerisine dilimlenmiş elma ve salatalıkları atın. 1 limon suyunu ilave edin. Frambuaz tanelerini de ilave edin ve 3 saat buzdolabında bekletin. Gün içerisinde tüketin.

Nar – elma detoks içeceği

Ayıklanmış nar tanelerini ve dilimlenmiş elmaları blender dan geçirin. Bir süre buzdolabında bekletin. Soğuk ve aynı gün içerisinde tüketin.

Limon detoks içeceği

1 sürahi su içerisine dilimlenmiş limonları ekleyin. 1 gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün, gün içerisinde tüketin.

Kapuz detoks içeceği

1 sürahi su içerisine karpuz dilimlerini ekleyin.  Nane yaprakları ve buz ilave edin. Bir süre buzdolabında soğutup tüketin.

Çilek detoks içeceği

1 sürahi su içerisine çilekleri dilimleyip atın isteğe bağlı nane de ekleyebilirisiniz. Buz ilave edip tüketin.

Kokteyl detoks içeceği

Bu içeceğinizi sevdiğiniz tüm meyvelerle hazırlayabilirsiniz. Seçeceğiniz tüm meyveleri dilimleyin ve sürahi içerisine boşatın. Üzerine su ilave edin. Nane ve buz ekleyebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Sağlıklı günler.