Diyet

Ofiste Diyet Yapmak

Ofiste tüm işlerini yürütenler ve çalışanlar için mesai bitimine kadar diyet imkanı var aslında. Diyet ile sağlıklı dinç bir vücuda sahip olmak hayal değil. Başarılı bir diyet uygulaması için ise zihnen hazırlanmış bir kafa ve irade yeterli. Diyetin yasaklama aracı olmadığı ve menülerinizde birçok güzel ürünün yer aldığını da şimdiden belirtelim.

Sabah saatlerinde ofise giderek tüm işlerinizi kontrol etmeye başladınız. Sabahın ilk saatlerinde evde kahvaltısını yapanlar ya da ofiste mini kahvaltı oluşturabilenler için önerimiz, menüde yumurtaya yer verin. Alışılagelen açıklamaların aksine son yıllarda yumurtanın sarı kısmının da faydalı olduğu ortaya çıktı bu yüzden sarısıyla beraber tüketin. Yanında sevdiğiniz bir peynir türü ile menüyü sağlamlaştırın, keyif alın.

Türk kahvesinin insan vücuduna faydalı olduğu biliniyor. Önde gelen kahve üreticilerine giderek diyet sezonunuzda kendinizi şımartın ve keyfinize göre kaliteli bir kahve satın alın. Ofis ortamında ya da evde kahvenizi yaparak zinde bir vücuda sahip olun. Yapılan araştırmalar Yunan adalarında yaşayan insanların uzun yaşama sırrının altında Türk kahvesinin yattığını ortaya çıkardı. Kahve zinde kalmanızı sağlayarak aslında diyet açısından da moral ve motivasyonunuzu yüksek tutacaktır.

Ofiste iken öğle vakti gelmeden abur cubur yemeyin. Eğer canınız çekiyorsa elma veya başka meyvelerden alın, incir kayısı gibi kuru meyve seçeneklerini de değerlendirin.

Öğle vakti geldiğinde “aman daha ilk gün boşver” diyerek kendimizi salmamak gerekiyor. Yağ miktarı yüksek besinlerden kaçın. Zeytinyağı ise vücuda faydalı olduğundan yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Öğlen ve akşam menülerinde bolca ızgara, haşlanmış tavuk, balık gibi zengin menülere onay var. Yanında az bulgur pilavı da olur.

Ekmeği az yemelisiniz ve tuz konusunda da az miktarı tercih edin zira tuz diyete engel olmaktadır.