Sağlıklı Beslenme

Popüler Diyetlerde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kilo vermek ve fazla kilolarından bir an önce kurtulmak isteyen hemen herkesin sıklıkla başvurduğu yollardan birisi de popüler diyetler… Genellikle kısa sürede çok hızlı bir şekilde kilo vermeyi vadeden popüler diyetlerle; sağlıklı diyetler aksine tek tip beslenme ve uzun süre aç kalma gibi sağlıksız yollar seçiliyor. Öyle ki genellikle sadece bir besinle yapılan popüler diyetler bırakıldığı an kişiye çok daha fazla kilo aldırmakta ve hızlıca verilen kilolarla giden kas hücrelerinin yerini yağ hücreleri ile dolduruyor.

Popüler Diyetler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinde ki birçok sitede hemen herkesin kolayca bulabileceği ve kolaylıkla ulaşabileceği popüler diyetlerde dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle bu diyetler uygulanmadan önce bir uzmana mutlaka danışılmalı ve sağlıklı olup olmadığı sorulmalı,
  • Tek tip beslenme içeren popüler diyetler mümkünse asla tercih edilmemelidir çünkü tek tip beslenme içeren popüler diyetler; kronik hastalıklara, kadınlarda adet düzensizliğine, kabızlık gibi şikayetlere, halsizlik ve yorgunluğa, gelişme geriliğine ve organlarda, vücutta yıpranmalarına sebep olabilir,
  • Unutulmamalıdır ki mucize diyet diye bir şey yoktur, kilo vermekte kilo almak gibi bir süreçtir ve mutlaka uzman gözetiminde sağlıklı bir şekilde geçirilmelidir. Diyet listesi; sağlıklı sebze, meyve, protein ve karbonhidratlardan oluşmalı az da olsa yağ içermelidir. Tüm besin öğelerini gerektiği kadar kişiye sağlayabilmeli ve onu asla halsiz ve yorgun bırakmamalıdır, tam tersi kişiye enerji vermelidir.

Diyet Yemek Servisi

Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek isteyen kişiler bu şekilde sağlıklı bir diyet listesine sahip olsalar da en büyük zorluğu yoğun hayat temposu içerisinde bu diyet listesini uygulayamamaktan veya bu listeyi hazırlayacak ortam bulamamaktan şikayet etmektedirler. Diyet Yemek servisi; bu gibi insanlar için sağlıklı ve lezzetli menülerden oluşan isteğe göre belirlenmiş kalori miktarları sunmaktadır. Yapılması gereken tek şey günlük alınmak istenilen kalori miktarını belirlemek. Yemek servisi ile kişinin belirlediği günlük kalori miktarı; kişi nerede olursa olsun ona sağlıklı sebze ve meyvelerden oluşan yiyeceklerle ulaştırılmaktadır.