Detoks

Sabahları Detoks İçeceği

Sabah alacağınız detoks içecekleri bütün gün size tokluk hissi vermenin yanında sizleri aynı zamanda besleyecektir. Hücre onarımınız ve hücre beslenmesi açısından büyük önem taşır. Asıl amacı vücuttaki toksinleri atmak olsa da yanında birçok faydası da vardır. Sabah detoks içeceği ile vücudunuzdaki sıvıların gün boyu asite dönüşmesine engel olacaksınız.

Detoks içeceği hazırlarken tüm meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasına dikkat ediniz. Ayrıca 15 dk sirkeli suda bekletmenizde fayda var.

Detoks içeceği aldığınız günlerde su tüketimine daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü vücudunuz biriken toksinleri su yardımıyla atacaktır. Sadece detoks zamanı değil gündelik hayatınızda da su tüketiminize özen göstermelisiniz.

Detoks sürecinin vücudunuzun ihtiyacına göre 3 ile 7 gün arasında yapılması, sonrasında ara verilmesi ve tekrarlanmasını öneririz.

Sabah detoksu içeceğimizin hazırlanması süresi kısa ve kolaydır. Ölçüler 1 kişi / 1 öğün için verilmiştir. Detoks içeceğinizi günlük taze yapıp tüketin asla bir diğer öğüne veya güne bekletmeyin.

Detoks içecekleri pişirilerek yapılmaz çünkü pişirildiği zaman besinler vitamin kaybına uğrarlar. Detoks içeceklerinizi pişirmeden ve soğuk tüketmelisiniz.

Malzemeler

2 adet salatalık – 1 adet limon suyu – 1 adet yeşil elma – 1 dilim ananas – 5 dal pazı yaprağı – 1 kâse taze nane yaprağı – 1 çay kaşığı chia tohumu – 1 çay kaşığı matcha tozu – 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Tüm meyve ve sebzeleri 15 dk sirkeli soğuk suda bekletin ve dikkatlice bol su ile yıkayın.

Tüm meyve ve sebzeleri katı meyve suyu sıkma robotunda sıkın.

İçerisine chia tohumu, matcha tozu ve Hindistan cevizi yağını ilave edin.

Son olarak içerisine limon suyunu ekleyin ve karıştırın.

Afiyet olsun.

Sağlıklı günler.