Sağlıklı Beslenme

Vücut Geliştirmek İçin Ne Yemeliyim

Vücut geliştirmek, aynı zamanda kas yapmak anlamın gelmektedir. kas yapmak için daha çok protein ağırlıklı beslenmek gerekir. Derinin altındaki yağları atmak için detoks suları ile vücudu sıkılaştırmak lazımdır. Spor yaparak aynı zamanda diyet ve belli başlı gıdaları tüketerek vücut yapmak mümkündür.

Kas yapmak için protein içeren gıdalar yenilmesi gerekmektedir. Et ürünleri, laktozsuz süt, haşlanmış yumurta, tavuk, yağsız balık, yoğurt, kırımızı et tüketilmesi lazımdır. Bu besinler sporla birlikte kas yapmanıza yardımcı olacaktır. Yağlı ve şekerli besinlerden kaçınmak gerekmektedir, derinin altında biriken yağları atmak için bolca su tüketilmesi lazımdır. Toksinlerden arındırma işlemi için limonlu su, yeşil çay, ılık su gün içerisinde birkaç bardak tüketmek zorunludur. Aynı zamanda günde 4 litre su içmek gerekmektedir. Yağlı cipsler yerine daha çok sağlıklı kuru kayısı, kuru üzüm gibi kurutulmuş meyveler tüketmek gerekir.

Vücut yapmak için aynı zamanda sadece besinsel olarak diyet, besin takviyesi yanı sıra fiziksel aktivite, spor, yürüyüş, koşu, ip atlamak, bisiklet sürmek gibi aktiviteler de yapmak gerekmektedir. Kol kası ve karın kası yapmak için ağırlık kaldırmak, mekik çekmek yeni başlayanlar için en doğru tercihler olacaktır. Daha sonra aktiviteleri saat ve tür olarak da artırabilirsiniz. İlk başta spor yapmaya yeni başlayanlar için kas ağrı şikayetleri olabilir, bu ağrılardan kurtulma yöntemi spordan sonra ılık ve sıcak duş almak gerekmektedir. Spora yeni başlayan kas yapmaya karar vermiş kişiler ilk başlarda kendilerini zorlayıcı hareketler yapmamalıdırlar. Aksi takdirde istenmeyen sakatlanma, kas zedelenmesi, kas kopması gibi sorunlar yaşanabilir.

Bayanların hayali ise daha düz karın ve daha ince bir vücuttur, bunun için yağlı besinlerden kaçınılmalı ve günde haşlanmış yumurta tüketilmesi gerekmektedir.