Detoks

Yaban Mersinli Detoks İçeceği

YABAN MERSİNLİ DETOKS İÇECEĞİ

Yaban mersini nerdeyse hiç yağ içermeyen bir meyvedir. Çok düşük kalorilidir, rahatlıkla tüketebilirsiniz. İçeriğinde C, K, A vitamini vardır. Manganez ve potasyum içeren lifli bir meyvedir. Önemli bir anti-oksidandır. Detoks diyetinde, yaban mersini mor rengi ile çok eğlenceli gelecek sizlere. Enerji verir ve birçok enzim içerir. Cildinizi canlandırır, parlaklı ve canlılık veriri. Sivilce oluşumunu ve kırışıklıkları engeller, yaşlılığı geciktirir.

Tarif 1

Yaban mersinli Detoks içeceği malzemeleri

Yarım bardak taze yaban mersini – 1 adet muz – ¼ mango – 1-2 yaprak ıspanak – yarım bardak süt(laktozsuz)

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri çok inceltmeden robottan geçirin. Taneli kalmasına özen gösterin. İçerisine sütü ilave edin. Krema kıvamında tüketin.

Tarif 2

Yaban mersinli limonlu Detoks içeceği malzemeleri

1 litre su – 1 adet limon – 15 adet yaban mersini

Hazırlanışı

Cam sürahi içerisine suyumuzu alalım. İçerisine yaban mersinlerini atalım. Limonu yıkayıp ince dilimleyelim ve suya ilave edelim. İçeceğimizi akşamdan hazırlayalım. Bir gece buzdolabında dinlendirelim. Ertesi gün, gün içerisinde soğuk tüketelim.

Tarif 3

Hindibalı – yaban mersinli Detoks içeceği malzemeleri

1 bardak su – 1 tatlı kaşığı bal – 1 hindibalı bitkisel çay poşeti – 1-2 çorba kaşığı yaban mersini suyu – 1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Öncelikle 1 bardak su içerisinde hindiba çayı poşetini demlendirelim, poşetini çıkaralım.  Yaban mersinini ezerek suyunu çıkaralım. Tüm malzemeleri karıştıralım. Her gün bir bardak içilebilir.

Tarif 4

Yaban mersinli ayran Detoks içeceği malzemeleri

Yarım bardak yoğurt – 1 bardak süt – yarım bardak yaban mersini – buz

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri blender da yüksek hızda birkaç dakika karıştırın. Sonra buzları ilave edip yüksek hızda birkaç dakika daha karıştırın. İçeceğiniz hazır.

Sağlıklı günler