Detoks

Yağ Yaktıran Ev Yapımı Detoks

Diyete ek olarak uygulanan detoks uygulamaları kilo verme sürecini hızlandırır. Bu nedenle ev yapımı detoks uygulamaları son derece işlevseldir. Diyete ek olarak mutlaka detoks kürleri uygulanmalıdır.

Ev Yapımı Detoks Suyu Tarifleri

Detoks sularının evdeki malzemelerle kolayca yapılması mümkündür. Örnek vermek gerekirse; 1 adet elma, 2 adet kereviz sapı, yarım limon, çeyrek salatalık, 1 avuç kadar taze nane doğranır ve ardından meyve sıkacağına atılır. İçecek haline getirilerek içime hazır hale gelir. Diğer bir tarifte ise; yarım salatalık, yaprakları ile beraber yarım kırmızı turp, 3 adet havuç küçük küçük doğranır ve kabuklu halde katı meyve sıkacağına atılır. Sıvı hale geldikten sonra keyifle tüketilebilir. Başka bir zevke hitap eden tarifte ise; 3 dal kereviz, 3 adet havuç,yarım çay kaşığı zencefil, 1 adet pancar, yarım limonun suyu birlikte blenderdan geçirilir. Sıvı hale geldikten sonra içecek olarak tüketilir.

Özel Detoks İçecekleri

Bazı özel detoks tarifleri de yine evdeki malzemeler ile kolaylıkla hazırlanabilir. Bunlardan ilki için; 1 adet limonun suyu, 1 adet salatalık, 2 kereviz sapı, 1 adet yeşil elma, 1 demet maydanoz, az miktarda taze zencefil, 1 avuç kadar taze ıspanak, 2 su bardağı kadar da su kullanılır. Tüm malzemeler önce doğranır, ardından blenderdan geçirilmek suretiye sıvı hale getirilir. Gün içerisinde 3 defaya kadar rahatlıkla tüketilebilir. Taze olarak hemen hazırlanarak, hemen bekletilmeden tüketilmesi gereken bir diğer özel detoks içeceğinde ise; 1 su bardağı kadar portakalın suyu, 5 adet buz, 1 su bardağı kadar kuru goji berry ve 2 adet büyük boy muz kullanılır. Tüm malzemeler blenderdan geçilir ve sıvı hale getirilir. Hazırlanır hazırlanmaz tüketilmesine dikkat edilmelidir. Diğer bir özel detoks tarifinin içeriğinde; yarım limonun suyu, bir bardak su ve ortalama 1,5 cm. ebatında taze zencefil kökü bulunur. Bir bardak içme suyuna limon suyu eklenir. Zencefil ince birbiçimde rendelenerek karışıma katılır. Bu özel karışım 3 gün üst üste tüketilmelidir. 3 günlük tüketim yeterlidir.