Diyet

Yağ Yaktıran Kürler

Diyet uygulaması sırasında bazı kürlerin de diyete dahil edilmesi, kişiyi hızlı bir şekilde hedefe ulaştıracaktır. Diyet ve uygulanan kürler daima uygun egzersizlerle desteklenmelidir.

Yağ Yakımını Sağlayan Greyfurt Kürü

2 adet greyfurt ortadan ikiye bölünür. 1 adet limon da ikiye bölünerek her ikisinin de suları sıkılır. Karışık bir halde bardağa konur. 1 çay kaşığı kadar toz tarçın ilave edilir. 1 çay kaşığı kadar toz halde zencefil de eklenir. 1 çay kaşığı saf bal da ilave edilerek çok iyi bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan bu kür hiçbir şekilde bekletilmemeli ve hazırlanır hazırlanmaz içilmelidir. Bu kür 1 ay boyunca her gün, hiç arama verilmeksizin uygulanmalıdır. Her sabah uyanır uyanmaz kahvaltıdan önce ve gece yatmadan 1 saat evvel içilmelidir.

Zayıflatan Yoğurt Kürü

Bir kaba 3 yemek kaşığı kadar yağsız yoğurt konur. 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı, 1 çay kaşığı toz şekilde zencefil, 1 çay kaşığı toz halde tarçın ve 1 çay kaşığı kadar da toz zerdeçal ilave edilir. İyice karışana dek karıştırılır. Bu kür 2 hafta süresince uygulanmalıdır. Haftada 2 gün kullanılacak ve 1 gün ara verilerek tekrar 2 gün kullanılacaktır. Sadece öğlen yemeğinden ve akşam yemeğinden 1-1,5 saat önce aç olarak tüketilmelidir. 2 haftalık süreç içerisinde kilo verilecektir. Ardından 1 hafta kür uygulanmaz ve sonrasında yeniden başlanabilir.

Zayıflatan Çay Kürü

1 su bardağı kadar ılık içme suyu alınır. Suyun sıcak olmaması gerekir. İçine bal katılacağından ötürü, suyun ılık olması önemlidir. Ilık suyun içine 1 çay kaşığı kadar doğal süzme bal eklenir. Karışıma 2 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı kadar da elma sirkesi ilave edilir. Yarım çay kaşığı kadar toz zencefil de katılarak iyice karıştırılır. Bu özel çay kürü metabolizmayı son derece hızlandıracaktır. Diğer yandan yağ yakımı özelliği de bulunmaktadır. Bu zayıflatan çay, her sabah aç karnına içilmelidir. 1 ay ara verilmeden içilmesi gerekir. 1 ay sonunda etki görülecektir. Sonrasında devam edilecekse 1 hafta kadar ara verilmelidir.