Detoks

Yemekten Sonra Detoks İçeceği

Vücudunuzu belli öğünlerde dinlendirmek ve vücudunuzda dışarı atılmak için bekleyen toksinlerden arındırmak için yemek sonrası detoksu uygulayabilirisiniz. Düzensiz beslenme ve ağır yemekler sonrasında bedeninize günlük yada öğünlük detokslar yapabilirsiniz. Yemekten sonra alacağınız detoks içecekleri midenizi ferahlatacak ve toksinlerden kolayca arınmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gün boyu kendinizi iyi hissedecek ve gece boyunca kaliteli bir uyku çekmenizi sağlayacaktır. Detoksu günlük haftalık aylık uygulamanın dışında öğünlük olarak da yapabilirsiniz. Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinizin düzensiz ve zararlı olduğunu düşündüğünüz bir günün ardından son öğününüzde yemek sonrası detoks içeceğini içerek arınabilirsiniz.

Temiz kokusu, ferahlatıcı etkisi ve lezzetiyle sodalı detoks içeceğini yemekten sonrası için tavsiye ediyoruz.

Sodalı detoks içeceği tarifi sizlere 3 öğün yetecek ölçülerde verilmiştir. Soğuk içmenizi tavsiye ediyoruz. Çok vaktinizi almadan 10 dk hazırlayabileceğiniz bir detoks içeceğidir.

SODALI DETOKS İÇECEĞİ

Malzemeler

3 şişe maden suyu – 1 su bardağı elma suyu – 1 yemek kaşığı toz şeker – 1 adet kivi – yarım su bardağı frambuaz – 1 adet nektarin – 4 dal taze kekik

Hazırlanışı

Bir cam sürahi içerisinde maden suyu, elma suyu ve şekeri karıştırınız. Çırpıcı yardımı ile şekerlerin erimesini sağlayabilirsiniz. Kabuğunu soyduğunuz kiviyi dilimleyiniz ve sürahiye ilave ediniz. Frambuaz tanelerinide ekleyiniz. Nektarinide aynı şekilde dilimleyip sürahiye ekleyiniz.

Yemek sonrası detoks içeceğiniz bu ilavelerle daha da renklenmiş olacak.

Son olarak taze kekik yapraklarını ilave ediniz. Detoks içeceğinize ferahlatacı bir aroma sağlayacak.

Yemek sonrası detoks içeceği; sodalı detoks içeceğinizi buzdolabında bekletiniz ve soğuk tüketiniz. Tüketirken isteğinize bağlı olarak buz ilave edebilirsiniz. Ayrıca taze kekik yerine, taze nane de kullanabilirsiniz.

Öğün sonrasında alabileceğiniz detoks içeceğiniz hazır durumda. Afiyet olsun.

Sağlık günler.