Detoks

Zayıflamak için detoks

Zayıflamak zahmetli bir iştir. Birçok diyet denersiniz ama sonuç alamazsınız. Doğru ve sağlıklı zayıflamak için detoks şarttır. Doktorunuzla görüşüp, herhangi bir sağlık problemine bağlı kilo probleminiz olmadığını kesinleştirdikten sonra detoks diyetine başlayabilirsiniz.

Zamanla aldığımız zararlı besinler, dengesiz beslenme ve dış etkenler vücudumuzda toksinlerin birikmesine sebep olur. Biriken toksinler vücudun yavaşlamasını ve sistemin dengesini bozar. Bu süreç sindirim sisteminin bozulmasıyla, kilo almaya sebep olabilir.

Detoks vücudu düzene sokmak ve hızlandırmak demektir. Vücuttaki toksinlerin atılmasıdır. Kilo kontrolünde hızlı yağ yakmayı sağlayan detokslar vardır. Detoks un yanında; bol su tüketimi, spor, yürüyüş ve düzenli beslenme ile güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Hızlı yağ yakmanızı sağlayacak bir Detoks diyeti!

Sabah ilk kalktığınızda 1 büyük bardak limonlu ılık su içip güne başlayın.

Kahvaltı; şekersiz, soğuk, light süt – tahıl gevreği – kuru kayısı

Kahvaltıdan 1 saat sonra; seçtiğiniz birkaç sebze ve meyve suyu karışımını için.

Öğle yemeğinden 1 saat önce; rezene çayı veya nane çayı için.

Öğlen yemeğinde; fırında balık, bol yeşillik, haşlanmış sebze, lıght yoğurt yiyebilirsiniz.

İkindi; yeşil elma yiyin.

Akşam yemeği öncesi; limon suyu için.

Akşam yemeğinde; nohut, bulgur pilavı, brokoli, lıght yoğurt yiyebilirsiniz.

Gece; bitki çayı içebilirsiniz.

Detoks diyetini 3-5 günlük yapınız. Ayda 1 kere yapmanız ve kalan günlerde düzenli beslenmeniz yeterli olacaktır. Bu süreçte spor yapmayı yâda günlük en az 45 dk yürüyüş yapmayı ihmal etmediğiniz takdirde iyi sonuçlar alabilirsiniz. Tabi en önemlisi bol su içmek.

Farklı sürelerde farklı Detoks diyeti programları vardır. Sizin için en doğru olanı seçip devam etmeniz önemli. Hangi Detoks diyetini kaç gün devam edeceğinizi bilmeniz gerekir.

Sağlıklı günler