Sağlıklı Beslenme

Zayıflamanın Sırları Nelerdir

Başta kadınlar olmak üzere birçok insan vücut görünümünün ideal ölçülere yakın olmasını ister.  Bunun için birtakım diyet yöntemlerine, spora ya da medikal operasyonlara başvurur. Oysaki sağlıklı beslenme ve düzenli bir diyet programıyla zayıflayabilir ve fit görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken bazı sırlar ve takip etmeniz gereken adımlar mevcuttur.

Sağlıklı Bir Şekilde Nasıl Zayıflanır?
Dünya üzerinde birçok insan, aşırı tüketim, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamın yanı sıra, genetik ve çevresel faktörler sonucu aldığı kilolarından rahatsızlık duymakta. Bunun üzerine, bu sorundan şikayetçi olan birçok insan kurtulmanın bir yolunu aramaktadır. Sağlıksız beslenme düzenleri, gıda tüketimini yok denecek kadar aza indirme, hareketsiz bir yaşam tercih etme gibi sebeplerden dolayı sağlığını riske atmaktadır.
Öncelikle insan midesi oldukça esnek bir yapıdadır. Sizin düzensiz alışkanlıklarınız da mide üzerinde genişlemeye sebep olabilmekte. Bu sebeple öncelikle midenizi az yeme düzenine uydurmak durumundasınız. Hangi yiyeceğin kaç kalori olduğunu bulabilir, buna göre aldığınız ürünleri günlük kalori miktarlarına göre tüketebilirsiniz. Bu sayede hem günlük tüketmeniz gereken kaloriyi alıp hem de sağlıklı beslenmeden uzaklaşmamış olursunuz.  Vücuttaki yağ yakımını ve bağışıklığı güçlendirici besinleri de unutmayın. Avokado, kinoa, keten tohumu gibi ek besinleri bulup çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Bitki çayları da günlük yağ yakımından önemli bir yer tutmakta.  Kiraz sapı çayı, yeşil çay, rezene gibi bitkisel yollar da bu süreci sağlıklı bir şekilde destekler.

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler
Yapılan birçok araştırma, bazı besinlerin insan vücuduna daha fazla etki ettiğini ve metabolizmasını hızlandırdığını tespit etmiştir. Öncelikle öğünlerinizden bir 20 dk önce su tüketmeniz çok önemli. Bunu sabah uyandığınızda da yaparak yağ yakımını başlatabilirsiniz. Bir tanesi toplam 46 kalori kivi, iştah kesici bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda antioksidan özelliği ile toksinleri de vücuttan atmaya yardımcı olur. Yoğurt, ara öğünlerde ve yemeklerin yanında mutlaka yer almalı. Çünkü yağ yakımını hızlandırıcı bir özelliği var. Enginar;  siyanik asit adlı madde ile kötü kolesterolünüzü yok etmeye yardımcı olur, sağlıklı yönde gelişme göstermesini sağlar. Kilo ve yağ kaybını sağlar. Yanı sıra, ekmek tüketimini azaltıp yerine yulaf tercih etmeniz de hızlı bir zayıflama sağlar.