Kilo Verme

3 Adımda Fazla Yemeyi Azaltın

Sağlıksız beslenmenin ve aşırı yemenin birçok sebebi bulunuyor. Öğün düzensizliği ya da tek bir öğünle günü geçiştirme, ana öğün yerine zararlı gıdalarla beslenme gibi davranışlar size olumsuz olarak dönebilir. Yemek düzeninizi sağlamak için besinlerinizi ayarlamanız lazım. Bunun için kendinizi araştırma yaparak bilinçli bir düzen oluşturmalı ya da diyet yemek servisi üzerinden destek almalısınız.

3 Adımda Nasıl Yeme Azaltılır?
3 adımda aşırı yemenin azaltılması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle yemek odaklı yemek yeme işe yarayacaktır. Yemeğinizi çok hızlı tüketmemeniz de işe yarayacaktır. Bu şekilde normalden daha fazla doygunluk hissedebilirsiniz. Şeker ve tuz miktarı da önemli bir noktadır. Az şekerli ve az tuzlu gıdalar sonrasında daha doygun hissedeceksiniz.  Yemek yemeyi bir kaçış yolu olarak görmemek gerekir.  Bunun için sadece aç hissettiğinizde yemek yemelisiniz. Bunun yanı sıra belli dönemlerde detoks çeşitlerini uygulayabilirsiniz. Detoks, vücudunuzu dinlendirmeye ve temizleye yardımcı olmaktadır. İnsan vücudu, kendini temizlemeye programlanmış yapıdadır. Bu yapıyı ara sıra desteklemeniz gerekmektedir.  Yiyeceklerle, çevreden ve doğadan dolayı vücudumuzda toksinler birikmektedir.  Bu sebeple, kurtulmak için detoks yöntemlerine başvurabilirsiniz. Sonuç olarak, besin değerlerine, şeker ve tuz kullanımının azaltılmasına dikkat edilmesi, ardından yemek yeme biçiminizi düzeltmeniz ve zaman zaman detoks uygulamanız sizin için etkili olacaktır.

hafifol 3 adimda

Sindirimi Artırıcı Besinler Nelerdir?
Kilo verme sağlayıcı birçok besin bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre, sindirim sistemini hızlandırıcı etki yapan yiyecekleri tüketirseniz zayıflama süreciniz hızlanır. Pirinç, karahindiba yeşili, ayçiçeği, keten yağı, sarımsak, hint safranı, muz ve fesleğen buna en iyi gelen şeylerdir. Bunun yanı sıra, kuşkonmaz, avokado, fıstık ezmesi, somon, ham elma sirkesi, yağsız yoğurt, zeytinyağı, yaban mersini, hindi eti iştah azaltıcı besinlerdir. İştahınızın kontrol altına alınması için, uyku düzeni ve su tüketimi de önemlidir. Her gün mutlaka en az 7 saat uyulmalıdır. Yemekten 3 saat önce Sakız çiğnemek de iştah azaltıcı yöntemlerden biridir. Yeşil çay, kiraz sapı çayı gibi bitki çayları da antioksidan etkisi yarattığı için kilo vermede etkili olacaktır.