Detoks, Genel

Detoks Vücudu Nasıl Tazeler?

Detoks denilince akla detoks suyu gelmektedir. Çoğu kişi detoksu, detoks suyu kavramı ile tanımıştır. Detoks, sadeleşme, arınma, temizlenme anlamına gelmektedir. Birçok yöntemle detoks yapılmaktadır. Bunlar, oruç tutmak, bitki çayları, meyve-sebze suları, belirlenen besinleri tüketmek ya da lavman ile bağırsakları boşaltmak gibi pek çok detoks yöntemi vardır.

Detoks Nerelerde Kullanılır?

Beslenme, diyet, giyim, teknoloji gibi her alanda kullanılan bir terim olan detoks, vücuttan toksin ve ödem atmak için kullanılan çok etkili bir yöntemdir. Detoks, kısa sürede hızlı sonuçlar veren bir beslenme şeklidir. Detoksun, iki, beş, yedi veya iki haftalık periyotları vardır. Fakat en çok tercih edilen 3 günlük periyotlardır. Detoks, sürelerinin kısa olmasının sebepleri zor ve disiplin isteyen bir beslenme şekli olmasıdır.

Detoksun Faydaları

Detoksun birçok faydası bulunması sebebiyle her geçen gün kullanımında artış olmaktadır. Faydaları sıralanacak olunursa;

  • Vücudu temizler. Detoksun en önemli faydalarından biri vücudu temizlemesi ve vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmasıdır. Birçok kişi detoks programına başlarken, amaç vücudun temizlenmesidir.
  • Bağırsak temizliğinde kullanılır. Detoksun, en önemli özelliklerinden biri de bağırsak temizliği yapmasıdır. Bağırsakların temizlenmesi daha sağlık bir yaşama başlangıç demektir.
  • Kilo vermeyi sağlar. Detoks, kilo vermede kişiye yardımcı olur. Detoks ile kötü beslenme alışkanlıklarını bırakmayı sağlayarak, sağlıklı beslenmeye yönlendirdiği için kilo vermenize yardımcı olur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir. Detoks programı ile organların sağlıklı çalışması sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Detoks ile vücudunuz besin değerlerini gerektiği gibi alacaktır.
  • Cildin parlak görünmesini sağlar. Detoks programı ile vücutta biriken zararlı olan toksinleri vücuttan atılır ve bu sayede cildinizin daha güzel görünmesini sağlar.

Detoksun Bedende Sayısız Etkisi Bulunur

Zihin açıcı özelliğe sahiptir.  Yediğiniz her zararlı yiyecek hareket kabiliyetini yavaşlatır. Detoks ile beyin fonksiyonlarınız rahatlar. Arındırma özelliğine sahiptir. Detoks ile sızı zehirleyen ve ağırlaştıran yiyeceklerden kurtulursunuz ve vücudunuzu arındırırsınız. Detoks ile bağırsak temizliği de yapacağınız için vücudunuzun pisliklerden arındırılmış olur.