Kilo Verme, Sağlıklı Beslenme

Fit Bir Vücut Nasıl Elde Edilir?

Fit Bir Vücut Nasıl Elde Edilir? 

Herkesin hayali olan fit bir vücut için her türlü diyet programları, detokslar, sporlar vs. birçok yöntem uygulanmaktadır. Ama bir azimle başlanan bu yöntemler birçok kişi için çok kısa sürüyor ve istenilen sonuç elde edilemiyor. Bunların hepsini yapmadan önce sağlıklı yaşam ve besinler hakkında gerekli doğru bilgileri öğrenmek için profesyonel birinden destek almakta fayda vardır. Fit bir vücut demek sadece zayıf olmak demek değildir. İdeal kilonuzda olmak, aynı zamanda güçlü sıkı bir vücuda sahip olmaktır. Bunlar için öncelikli olarak tutarlı, kararlı ve disiplinli olmak gerekmektedir. Ama şunu unutmamak gerekmektedir ki vücudumuzda ve beslenmemizde yaptığımız değişikliklerin şiddetinin aşamalı olarak arttırılması gerekmektedir.

Sağlıklı Beslenmeye Önem Verin 

Fit bir vücut için az yemekten ziyade yediğiniz besinler daha çok önem taşımaktadır. Bunun içinde öncelikli olarak yapmanız gereken şey beyaz undan yapılmış ekmekleri azaltmaktır. Daha önceden 6 dilim yeniyorsa bunu 3 hatta 2 dilime bile düşürmekte fayda vardır. Bir süre böyle devam ettikten sonra bu 2 dilim beyaz undan yapılmış ekmek yerine tam buğday ya da kepekli ekmek yiyebilirsiniz. Aynı zamanda beyaz pirinçten yapılmış pilavları tüketirken porsiyonları yarıma indirmekte fayda vardır. Beyaz pirinç yerine esmer pirinç ya da esmer bulgur tüketmek daha sağlıklı olacaktır. Karbonhidrat tüketiminden de uzaklaşıp daha çok protein ağırlıklı beslenilmelidir.

Stresten Uzak Durun 

Yapmak istediğiniz şey her ne olursa olsun bunu öncelikli olarak zihninizde halletmek gerekmektedir. Konsantre olabilmek için öncelikle beyninizi o yapacağınız şeye olumlu bir şekilde adapte etmeniz gerekmektedir. Stresli, kaygılı bir beyinle hareket ettikçe başarı oranınız ister istemez düşecektir. Bu yüzden eğer gerçekten fit ve sağlıklı bir yaşam istiyorsanız beyninizi buna konsantre etmeniz gerekmektedir. Sizi üzen, strese sokan, geren kişilerden ve ortamlardan uzak durmalısınız. Çünkü stres ruhunuzu ve bedeninizi daha düşük bir enerji seviyesine indirir, stresten kaynaklı olarak kortizol hormonunuzun salgılanma seviyesi artar ve bu yüzden daha fazla acıkır ve daha fazla kilo almanıza sebep olmaktadır.