Diyet

Vücut Geliştirme Beslenme Diyet Programı

Havaların ısınması, deniz sezonunun açılması ile herkes hayalindeki vücuda kavuşmak isterler. Plajlarda, oldukça fit ve kaslı vücutla tatillerini sürdürmek birçok insanın hayalidir. Bayanlar daha çok zayıf ve ince bir görünüm hayal etmektedir. Bunun yanı sıra erkekler ise kaslı ve düz bir karına sahip olmak için efor sarf ederler. Vücut geliştirmek için daha kaslı bir yapıya görünmek için yapılması gereken aktiviteler vardır, bu aktiviteler başta kolay ağırlıklarla başlayıp daha sonra zor, daha zorlayıcı sporlar olarak bilinir.

Vücut geliştirmek için ilk önce bir diyet programıyla başlanmak lazımdır, daha sonra mekik çekmek, şınav çekmek gibi daha basit hareketlerle spor aktivitelerine başlanmalıdır. Vücut yapmak için daha sonra dambıl adı verilen spor aletleriyle çalışmak gerekmektedir, ilk başlarda küçük ağırlıklarla başlayıp haftalar sonra büyük ağırlık kaldırma işlemlerine geçilebilir. Spor yapılırken asla vücudu zorlayıcı bünyenizin üzerinde ağırlıklar kaldırmamanız gerekir. Aksi takdirde kas yırtılmalarına, kaslardaki lifli yapının bozulmasına sebep olursunuz. Vücut geliştirmek ya da zayıflamak için zaman gerekmektedir, aniden hiç kimse çok ağırlık kaldırıp daha çok mekik çektiği için anında zayıflamaz.

Spor yaparken aynı zamanda diyet programı da uygulamak zorunludur, aynı zamanda bazı doğal yağ yakıcı besinler yağ yakıcı içecekler de kullanılmalıdır. Özellikle sabahları kahvaltı yapmak ve düzenli beslenmek gerekmektedir