Kilo Verme

Zayıflamanızı Hızlandıracak En Etkili Yöntemler

Yaz aylarında karın yağlarınız ve basenleriniz yüzünden denize giremiyorsunuz,koyu renk kıyafetler giyip yağlarınızı saklamaya çabalıyorsunuz oda yetmez gibi istediğiniz kıyafetler dar geliyor çoğu zaman bedeninize uygun giyinmekte bile zorluk çekiyorsunuz.Arkadaşlarınıza dert yanıp bitkisel çaylar ile vücudunuzun dengesini bozuyorsunuz.Çoğu diyeti deneyip egzersizleri arttırıp hala kilo veremiyor musunuz? Yağlarınızdan mutsuz musunuz? Sürekli vitrindeki kıyafetlere bakıp bana olmaz deyip vazgeçmek yerine onların içinde olmak çok da zor değil.

Halk arasında ki bilgilerin çoğunluğu yalandır.Ancak bilim adamları tarafından onaylanmış zayıflamanızı hızlandıracak en etkili yöntemleri ben sizin için topladım ve paylaşmak istiyorum.Artık insanlarımızın dış görüntüye göre davrandığı bir dünyada sizlere yardımcı olmak istiyorum.

Suyun önemi su içmek zayıflamak için birebirdir ve zayıflattığı doğrudur.Açlık hissettiğinizde aç olmayabilirsiniz böyle zamanlarda bir bardak su içip gerçekten aç olup olmadığınızı test edin ve su metabolizmayı hızlandırdığı için daha fazla yağ yakmamızı sağlar. Öncelikli olarak yemeklerden önce su içmeye özen gösterin bu daha çok zayıflamanızı sağlayacaktır.

Kahvaltıda yumurtayı eksik etmeyiniz.Yumurta tok tuttuğu için gün boyu az yemek yersiniz ve yağ yakımını kolaylaştırır.Eğer yumurtayı sevmiyor ve yiyemiyorsanız bol proteinli başka bir yiyecek yiyebilirsiniz.

Kahve zayıflatır. Kahve metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını kolaylaştırır.Uyarı olarak şeker veya içine ek ilave bir şey katmayınız.

Şekerden uzak durun! Zayıflamak istiyorsanız şekerden kurtulun şekerin yaptığı hastalıkların başında obezite,diyabet,kalp hastalıkları geliyor. Vücudunuza zararı kadar zayıflamanızı engeller.

Düşük karbonhidratlı besinler tüketin.Kilo alımının en büyük sebeplerinden biriside rafine karbonhidrat (beyaz ekmek, beyaz makarna…)ve şeker sayesindedir. Düşük karbonhidratlı besinler tüketin böylece zayıflamanız daha hızlı olacaktır.

Acıkmanız ve sağlıklı zayıflamanız için yanınızda sağlıklı besin bulundurun.Acıktığımızda kendimizi tutamayıp abur cuburlar, çikolatalara saldırırız bu durumun olmaması için yanınızda meyve, havuç,yumurta,kuru yemiş gibi besinler bulundurun böylece sağlıksız beslenmemiş ve gereksiz kalori alımını durdurursunuz.

Kısaca demek istediğim diyet yapmayın sağlıklı beslenin. Egzersizi zayıflamak için değil sağlıklı olmak için yapın göreceksiniz ki kendinize dikkat ettiğinizde hızlı bir şekilde ve sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.